Reklamı Geç
Advert

YÜZYILIN SOSYAL KONUT PROJESİ AKP İLÇE TEŞKİLATI YÜZÜNDEN GERMENCİK’TE YÜZYILIN HAYAL KIRIKLIĞI OLDU

AKP İLÇE BAŞKANI AKGÜN İLK İCRAATDA BİR ÇUVAL İNCİRİ BERBAT ETTİ

YÜZYILIN SOSYAL KONUT PROJESİ AKP  İLÇE TEŞKİLATI YÜZÜNDEN GERMENCİK’TE YÜZYILIN HAYAL KIRIKLIĞI OLDU
YÜZYILIN SOSYAL KONUT PROJESİ AKP  İLÇE TEŞKİLATI YÜZÜNDEN GERMENCİK’TE YÜZYILIN HAYAL KIRIKLIĞI OLDU Ekspres Aydın
Advert

YÜZYILIN SOSYAL KONUT PROJESİ AKP  İLÇE TEŞKİLATI YÜZÜNDEN GERMENCİK’TE YÜZYILIN HAYAL KIRIKLIĞI OLDU

Vatandaşlar olarak devletimiz tarafından duyurulan yüzyılın sosyal konut projesini büyük bir heyecan ve mutlulukla karşıladık.

 Özellikle ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlarımız için Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak konutlar resmen bayram havası yaşattı. Bilin bakalım koca Aydın’da en büyük hayal kırıklığını kim yaşadı. Tabi ki mahrumiyet bölgesi ilan edilen AKP eliyle görmezden gelinen içerisinde 2 tren istasyonlu demiryolu, otoban ve karayolu bulunan mecburi güzergah ve kavşak konumunda olan güzelim Germencik…!

 Germencik’te TOKİ için yer yokmuş, ondan dolayı konut yapılmayacakmış. Arsa yokmuş o yüzden yapılmıyormuş safsatasına inanmadım tabi. İnanmamakla iyi yapmışım çünkü  konuyla ilgili araştırma yaparken Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in bir gazeteye verdiği demece rastladım. Öndeş “22 dönüm arazimiz vardı, yeri gösterdik, belgeleriyle sunduk. Hatta hesabını bile yaparak en az 250 daire yapılır dedik ama sürecin sonunda konut yapılacak yerler arasında ilçemizi görememenin şaşkınlığı ve üzüntüsüyle baş başa kaldık. İlçem ve vatandaşlarımız adına üzgünüm.” demiş. 

Öndeş’in yer gösterdik açıklamasıyla kısacası AKP’nin Germencik oyunu bozuldu,  yalancının mumu yatsıya kalmadan söndü anlayacağınız.  Germencik  Belediyesi  tarafından 22  Dönüm arazi verilmiş olmasına rağmen ve o araziye uygun koşullarda 250 hane yapılabiliyorken yer verilmedi, yer yok ondan yapmadık diyebilen bir zihniyetin dar gelirli Germencikli’yi umursayacağını hele ki hayal kırıklığına üzüleceğini düşünmüyordum zaten. Öyle de oldu.

AKP İLÇE BAŞKANI AKGÜN İLK İCRAATDA BİR ÇUVAL İNCİRİ BERBAT ETTİ

GERMENCİKLİ DAR DELİRLİ VATANDAŞLARIN EV SAHİBİ OLMA HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALDI.

Hiç lamı cimi yok bu fatura AKP ilçe Başkanı Mehmet Akgün’e yazar kardeşim. AKP ilçe teşkilatlarını bilirsiniz hep eleştiririm ama Mehmet Akgün göreve geldiğinde şöyle bir geniş açıdan bakarak bu kez belki farklı olur diye umut etmiştim. Ders almıştır, eski ilçe başkanlarının bastığı yaş tahtaların yerini biliyordur dedim. TOKİ hadisesiyle hayal kırıklığına uğradım. Meğer gelen gideni aratırıyormuş. Yüzyılın konut projesi adıyla ülke gündemini domine eden bir hadisenin Germencik gibi tarımda, üretimde, stratejik konumda üst düzey bir ilçede yüzyılın hayal kırıklığı olacağını hesap etmemiş, bu kadar büyük bir fiyaskoya imza atacağını düşünmemiştim. AKP ilçe başkanı daha görevinin ilk icraatına çuvallamış, yaptığı hatayla bütün bir ilçeyi çuvallatmış, dar gelirli ev sahibi olmak isteyen Germenciklilerin de vebaline girmiştir. Üzgünüm ama gerçek bu. Bir belediye başkanının görevi olmamasına rağmen dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olsun diye, siyaseti bir kenara bırakarak bu denli çırpınışı bence hükumetin Germencik temsilcilerini özellikle ilçe başkanı ve yönetimini bir nebze de olsa utandırmalıdır. AKP ilçe teşkilatının siyasi oyununun bedelini Germencikli ödedi, ev sahibi olma hevesleri kursaklarında, hayalleri yarınla kaldı. O koltuklara rahat rahat yerleşin bakalım, Germencikliler sizi kaç gün daha tutacak göreceğiz.

Not; Önümüzdeki yazımız da Germencik'te Kurum Müdürlerine ve memurlara uygulanan mobingler ve işten kimler çıkmış neden çıkmış çıkanların yerlerine  kimler yerleştirilmiş Germencik halkına tüm gerçekliğiyle anlatıcaz  Kalın Sağlıcakla...

AKP İLÇE TEŞKİLATI YÜZÜNDEN GERMENCİK’TE YÜZYILIN HAYAL KIRIKLIĞI OLDU YÜZYILIN SOSYAL KONUT PROJESİ AKP AKP ilçe Başkanı Mehmet Akgün
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET