Reklamı Geç
Advert

Bu Hastalığın En Büyük İlacı Moral

Bugüne kadar yüzlerce hastaya peruk yaparak onların yüzünün gülmesini sağladık.

Bu Hastalığın En Büyük İlacı Moral
Bu Hastalığın En Büyük İlacı Moral Ekspres Aydın
Advert

İstanbul   kuaför olarak bilinen  Kuşadası’nın köklü ve eski esnaflarından Kenan KAYA  yaklaşık 15 yıldır müşterilerinden ve bağışçılardan temin ettiği saçlarla kanser hastaları için peruk yapıyor.

Kuşadası’nda kuaförlük ve peruk imalatı  yapan 61 yaşındaki Kenan KAYA , sosyal medya hesabından da  pek çok kanser hastasının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Ekspres  Aydın ve Adameclisi  Gazetelerimize ulaşan  Aysel Çamdeviren Rahim kanseri olduğunu yaklaşık 12 kere kemoterapi gördüğünü saçlarının döküldüğü için sokaklara çıkamadığını anlatınca Gazetelerimiz İmtiyaz sahibi Hasan Debreli Kacar tarafından İstanbul Peruk işletmecisi Kenan KAYA ile yapılan görüşmeler neticesinde kemoterapi gören Aysel ÇAMDEVİREN Saçlarına kavuştu.

Gazetelerimiz İmtiyaz sahibi Hasan Debreli Kacar ablamıza bugün değerli büyüğüm abim Kenan Kaya sayesinde duygusal dakikalar yaşattık. Kenan abime teşekkür ediyorum sevgili ablam Aysel Çamdeviren hanımefendiye de saçlarının hayırlı olmasını diliyorum.dedi

İstanbul   kuaför Kenan Kaya , kanser hastalarına psikolojik destek sağlamak için böyle bir çalışma yapmaya karar verdiğini söyledi

Kemoterapi tedavisi gören hastaların saçlarının döküldüğünü, bunun da hastalarda ve yakın çevresinde moral bozukluğu yarattığını anlatan kuaför Kenan KAYA , şöyle devam etti:

 

Yüzlerce hastaya peruk yaptık"

Bugüne kadar yüzlerce hastaya peruk yaparak onların yüzünün gülmesini sağladık.

 Bu hastalığın en büyük ilacı moral.

Peruk bu nedenle sihirli bir ilaç. Hasta, 'Peruk alın' diyemiyor, bazen aklına bile gelmiyor. Bir peruk sadece hastayı değil, tüm ailenin moralini düzeltiyor. Çoğunlukla hastanın çevresi talepte bulunuyor. İlk geldiklerinde çekiniyor ve utanıyorlar. Perukları ücretsiz vereceğimize inanmıyorlar. Peruğu takıp çıktıklarında çifte mutluluk yaşıyorlar."dedi.

Kenan Kaya tek hedefinin bu tür moral projelerinin tüm illerde yaygınlaşması ve meslektaşlarının ve kurum ve kuruluşlarında bu işlere el atmasını istiyorum insanlar yaşamadan bu acıyı ve hastalı tanıyamazlar onlara empati kurmalarını tavsiye ediyorum.dedi

Haber ; İskender AVCI

                                             

İstanbul kuaför Kuşadası’ Kenan KAYA Ekspres Aydın Adameclisi Aysel Çamdeviren Rahim kanseri Hasan Debreli Kacar
Advert
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET