Advert

BAK BEYİM SİZE İKİ ÇİFT LAFIM VAR..!

ARTIK TAMAM

BAK BEYİM SİZE İKİ ÇİFT LAFIM VAR..!
BAK BEYİM SİZE İKİ ÇİFT LAFIM VAR..! Ekspres Aydın
Advert

Artık izleme dönemi bitti. Yazma ve konuşma dönemi geldi!

Hep siz mi yazıp çizeceksiniz? Biz yazmayalım mı? Bizim kalemimiz yok mu? Konuşmayalım mı? Ama gerçekleri yazalım, hizmetlerden bahsedelim, kimseye çamur atmadan. "Kimseye" dedim bunların içine sizler de dahilsiniz. Kişisel olarak benim kimsenin şahsiyeti ile işim olmaz. Herkes haddini ve  hududunu bilsin!

Siz kimsiniz? İnsanları asılsız ve mesnetsiz iddalar  ve suçlamalarla yargılıyorsunuz…

Eğer bu yazdıklarınızla, gazeteci olduğunuzu iddaa ediyorsanız ben gazeteci değilim arkadaş…

Dilin kemiği yok, ağzı olan konuşuyor…Torba değil ki ağzını büzesin…

Canı sıkılan yazıyor… Daha ilk defa cümle kuruyorum bu güne kadar, sadece izledim!

Bakın arkadaşlar; yaklaşık 1.5 yıldır “mıcır ihalesi” başlığı altında gerek Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel gerekse belediye çalışanları hakkında belirli çevrelerce sistematik bir şekilde algı operasyonu yapılıyor, yapılmaya da devam ediyor.

HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR

Herkes yaptığından sorumlu olur, değil mi? Kuşadası Belediye Başkanı, yasa dışı işlere ve ranta geçit vermeden halkımızın çıkarlarını her şeyin üzerinde tutarak Kuşadası ve Kuşadası halkı için çalışmaya devam ederken nedir bu karalama kampanyası? Ege’nin incisi Kuşadası ve Kuşadalı, bu yazılıp çizilenleri hak ediyor mu?

Kuşadası’nda bazı siyasetçiler daha dava süreci devam ederken soruşturma kapsamındaki insanları linç edercesine, mahkeme kararı açıklanmadan saatler önce “tutuklandılar” haberi ile sosyal medya Kuşadası gündemine oturdu. Devam eden bir soruşturmada hüküm vermek siyasi parti temsilcilerinin ve gazetecilerin görevi değildir.

Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacak buna ben ve tüm Kuşadalılar  inanıyoruz. Yargının, algı operasyonlarına ve siyasi yönden kendilerine rant kapısı açmaya çalışanlara kulak asmayacağını ve hukukun, adaletin gereğini yapacaklarına inancım ve güvencim sonsuz.

Biliyorsunuz bu konuyu ortaya atanlar cukkayı kaptı bir kenarda mangalını yaparken bir taraftanda rakısını yudumlayıp Kuşadası basını hakkında da ileri geri konuşmaktanda geri kalmıyor!            Sus payını almış olmasına rağmen yazılarında bir çok gazeteci arkadaşımıza sahtekar, yalancı, dolandırıcı, yaftalarını da yapıştırmaya devam ediyor O değerli yazar.( O değerini bilir). Hakkında en küçük bir cümle bile kurmadım, kurmak da istemem. Son zamanlarda kuşların getirdiği bilgilere göre aldığı 500 binlik  sus payı ile beraber 2,5 milyonluk bir servete kavuştuğunu da duyduk. E,eee o mangalı, o rakıyı bizler yapacak ahkam kesecek halimiz yok…AFİYET OLSUN!

Bakın biz nelerle hangi haberlerle uğraşıyoruz:

????Kuşadası Belediyesi, İş Bankası Kuşadası Şubesi ile promosyon sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeye göre;  belediyede çalışan memur, sözleşmeli personel ve kadrolu işçiler tek seferde 24 bin 800 TL, belediyeye bağlı şirket olan Personel AŞ’de çalışanlarsa 11 bin 100 TL promosyon alabilmeleri sağlandı..

????Üniversite öğrencilerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıyı hafifletmek ve dengeli beslenmelerine katkı sunmak amacıyla hareket eden Kuşadası Belediyesi’nin yurtta kalan üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı ücretsiz yemek servisi Gazibeğendi tesislerinde başladı. “Öğrencinin halinden anlıyor, onlarla soframızı paylaşıyoruz” sloganı ile başlayan ücretsiz yemek hizmetinden yurtta kalan üniversiteliler öğrenci kimlik kartlarını göstererek faydalanabilecek. 4 çeşitlik menüden oluşan yemek hizmeti, yıl boyunca hafta içi her gün 19.00-21.00 saatleri arasında devam edecek.

????Kuşadası Belediyesi tarafından yaşlı ve engelli vatandaşlara ihtiyaç duydukları bakımı ev ortamında sağlayabilmek amacıyla kurulan “Evde Bakım Birimi” büyük bir titizlikle hizmet vermeye devam ediyor. Evde Bakım Birimi, ihtiyaç duyan vatandaşların kişisel bakımları ve ev temizliklerini yapıyor.

????Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ile Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı iş birliğinde Topmark İnşaat, Zenka İnşaat, Bidri İnşaat, İlktaş İnşaat ve Ok Kuyumculuk sponsorluğunda düzenlenen 3. Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu’nda sanatçıların heykelleri şekil almaya başladı. Mermer blokları ‘müzik’ temasıyla yontan heykeltıraşların eserleri kentte sergilenecek.

Biz böyle sosyal belediyecilik,ve Kuşadası halkı yararına haberlerle uğraşaduralım... Millet cukkayı götürsün. Yedirmezler babacım, yedirmezler! Boğazına dizilir. Yutkunamazsın…

Küfür şeytana, hoşgörü insana yakışır

Bizler yine hoşgörülü olmaya devam edeceğiz,yazarken kalemimize,konuşurken cümlelerimize dikkat edeceğiz,kırmadan,dökmeden,burada herkes herkesi tanıyor, yarın yüz yüze bakacağınız insanları kendi hırs, ihtiras, çıkar ve menfaatleriniz için  harcayamassınız, harcatmayız. Mıcır ihalesine bağlayarak giriştiğiniz linç girişimi meslektaşımız Eşber Okayer’i  yerinden ve işinden yapma çabalarınızın da nedenini herkes biliyor. Ayrıca benim yazmama tekrar anlatmama gerek yok. Eşber bey’i pek tanımam ama Kuşadası’nda merhaba diyebileceğimiz her zaman  mütevazi güler yüzlü karşılayan,saygıda asla kusur etmeyen kıymetli bir kardeşimiz. Yerel basının sıkıntılarını sorunlarını yakından bilen, adeta onların sorunlarını dert edinen her zaman yardımcı olabilme mücadelesi veren bir arkadaşımız. Gazetelerim ve kendi adıma kendisine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız Eşber Okayer’in bildiğim kadarı ile 6  yaşında birde kız çocuğu olduğunu biliyorum yerinden ve işinden etme çabalarınızın farkındayız. Ve açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki bu durum hiç insani ve vicdani değil. Bir zerre kadar insan olma ve insan olmanın bir gereği olarak vicdan sahibi olma emaresi taşıyan, gazetecilik yapma iddiasıyla böylesi kutsal bir mesleğin içinde olan herkes kalemi eline almadan en az bir kez düşünmeli. "Gazeteciyim" diyen kişi vebal sahibidir ve şu an bu vebal bir insandan öte, o insana inanan güvenen bir evladı, bir eşi ,bir aileyi kapsıyor. Ajite etmek maksadım yok ancak gerçekleri de göz ardı ederek bazı durumları açıklamak mümkün olmuyor maalesef. Lütfen yazıları kaleme alırken vicdan ve ahlak süzgecinden geçirerek, iddiaları hükümleştirerek, zan olsa dahi suçlu ilan ederek menfaatinizi insanlık onurunun önüne geçirmeyin. Kalın sağlıacakla.

HASAN DEBRELİ KACAR

Gazete Gazeteci Kuşadası Kuşadası Belediyesi Mıcır İhalesi Eşber Okyer
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”