Advert

Koltuk Yetmiyor Artık İkinciye de Talip Oluyorlar

HEP AYNİ TERANE

Koltuk Yetmiyor Artık İkinciye de Talip Oluyorlar
Koltuk Yetmiyor Artık İkinciye de Talip Oluyorlar Ekspres Aydın
Advert

Değerli okuyucularım; beni az çok bilirsiniz. Gördüğüm yanlışları görmezden gelemem. Haksızlıklar karşısında susamam. Bu aralar yine bazı haksızlıklara fena içerliyorum.  Sussam gönül razı değil, konuşsam tesiri yok. Tesiri olmasa da ben diyeceğimi diyeyim. Gerisini sizin değerlendirmenize bırakıyorum.

     Milyonlarca yıl önce yok olmuş olmasına rağmen  günümüzde ilçemizde  bile popüler olmaya devam ediyorlar.. Bildiğiniz üzere Kuşadası siyasetinin tepesi çoğu en az yirmi yılını tamamlamış dinazor liderler tarafından işgal altında tutulmaktadır.Hatta ve hatta yeni siyasi dinazorlar da yaratılmaya çalışılıyor.

      Heyecanlı  zinde siyaset yapabilmek için siyasi dinazorlardan kurtulmak hizmete ve başarıya aç genç siyasetçilerin önünü açmak lâzım.

      Siyasi Dinazor kimlere denir?

 İçinde bulundukları çağa ayak uyduramamış, mevcut durumunu korumak ve hatta  bir koltuk daha kapabilmek için  fazladan herşeyi yapan kişilere mecazi anlamda dinozor denir. Bu kişilere bazı kaynaklarda ise mecazi anlamda "Fosil" de denilmektedir.

      Buradan bu köşe yazım ile Kuşadası’ndaki genç siyasetçi arkadaşlarımıza seslenmek isterim... Hedefe kilitlenmeyen, imkânsızı talep etmeyen, rüyalarını ideallerine tahsis etmeyen kişiler içinden idealist çıkmaz. İdealist başını bir gayeye adamış kimseye denir. Siyaset bir idealizm sorunu olduğu kadar bir heyecan, motivasyon, moral ve adanmışlık sorunudur da…Günümüzde  her an eski sorunlara yeni sorunlar ekleniyor, hayat akıyor, dünya değişiyor ama bu siyasi dinazorlar değişmiyor.

      Yeni sorunlara eski siyasi dinazorların çözümleri yeterli gelmiyor.

O yüzdende yeni sorunlar; yeni heyecanlar, yeni yaklaşımlar ve yeni çözüm yolları gerektiriyor. Anlatacak hikâyesi kalmamış, iddia ve idealini bitirmiş her anlamda tatmin olmuş bireylerin topluma verebilecekleri hiçbir şey yok! Dün kendilerine göre sorun çözenlerin bugün kendileri sorun haline geldi...

      Gelelim ilçemiz Kuşadası’na biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda oda seçimleri yapıldı. Başlarına yine yıllardır o odaların veya kooparatiflerin başkanları seçildi... Kişilerin şahsiyetlerine kimse cümle dahi kuramaz çünkü bu adamlar dürüstlükleri ile bu yerlere gelmişler ve devam ettiriyorlar. Kimlerden bahsediyoruz? Esnaf Kefalet Başkanı Halit ŞAKAR’dan Şoförler Odası Başkanı Hüsnü ÖTEN’den yine yeni yaratılmak istenen Esnaf Odası Başkanı Ahmet ÇALIM’dan... Bu isimlere birer koltuk yetmiyor artık ikinciye de talip oluyorlar. Nedir bu siyasi hırs arkadaş yaa? Bırakın da gençler de kendilerine bir yol çizebilsinler,  gençlere yer açın... Bu koltukları gençlere  bırakacağınıza, diğer odalara da aday oluyorsunuz.

      Bulunmuş oldukları mevki ve makamları İnsanlara had bildirmek için kullanıyorlar... Mesela bunu geçmiş şoförler odası seçimlerinde bir çok kişi dillendirdi. Bizzat benim yanımda konuşuldu. Zaten zor durumda olan, pandemi döneminden yeni çıkmış şoför esnafın karşı guruba çalışıyor diye kredisini bile onaylamamakla tehdit edildiğini hepimiz az çok duymuşuzdur.

Şoförler Odası ve Şoför Esnaf Kefaret Koop.Başkanı Sayın Öten’e de birkaç sorumuz olsun ki yaptığı açıklamalarla hem Şoför esnafı hemde vatandaşlar aydınlansın..

Şoför esnafı mutlumu?

Şoför esnafına seçim döneminde yukarıda yazdığım gibi mobing ler uyguladınızmı?

Daha kaç dönem bu koltuklarda oturmayı düşünüyorsunuz?

Genç şoför arkadaşlara ‘ne zaman o koltukları teslim etmeyi düşünüyorsunuz?

Şu an aynı şey mevcut esnaf odası  başkanı Ahmet Çalım için de geçerli olacak. O da esnaf kefalet’e aday iki makamı da yakaladığında bir dahaki seçimlere her iki koltuk da garanti. Oh ne âlâ memleket! Sormak lazım Esnaf Odası Başkanı Ahmet Başkan’a bu güne kadar Kuşadası esnafı için ne yaptın?

Kendini başarılı görüyomusun?

Esnaf seni başarılı buluyormu,orası önemli..!

Esnaf kefalet’e neden aday oldun? Kendilerinden veya basın danışmanı arkadaşlarmızdan konu ile ilgili açıklama gelecektir muhakkak onlarıda sayfalarımızdan memnuniyetle yayınlayacağız.

Kuşadası siyaseti Siyaset idealizm Esnaf Kefalet Başkanı Halit ŞAKAR Şoförler Odası Başkanı Hünsnü ÖTEN Esnaf Odası Başkanı Ahmet ÇALIM
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”