Advert

SEZAR’IN HAKKI SEZAR'A

Germencik Belediyesi’nin Önceki (Eski) Belediye Başkanı Akın’ın aldığı kararın ne insani ne de siyasi değerlerde yerinin olmadığını tüm Germencik gördü“Gelin görün ki

SEZAR’IN HAKKI SEZAR'A
SEZAR’IN HAKKI SEZAR'A Ekspres Aydın
Advert


Geçtiğimiz yıl içerisinde Germencik kamuoyunun gündemini oldukça meşgul eden Germencik Ziraat Odası’na ait, 7 Eylül Mahallesi’nde yer alan hizmet binası, 2015 yılında dönemin aynı zaman da hem Ziraat Odası, hem de Belediye Başkanı olan Ümmet Akın tarafından 15 yıl süre ile belediyeye kiralandığı dönemleri tüm Germencik halkı hatırlar. Oda ve Belediyenin ortak kullandığı binanın imar planı da yine Akın döneminde meclis kararı ile belediye hizmet alanı olarak değiştirilerek kamuoyuna belediye yeni hizmet binası kazandırıyoruz cümleleri ile 45 bin kişiyi kandırarak Germencik Ziraat Odası’na ait, 7 Eylül Mahallesi’nde yer alan hizmet binasını hizmete açmıştı.
Germencik Belediyesi’nin Önceki (Eski) Belediye Başkanı Akın’ın aldığı kararın ne insani ne de siyasi değerlerde yerinin olmadığını tüm Germencik gördü“Gelin görün ki, her ağızlarını açtıkların dada Germencik’te  ‘Her zaman çiftçimizin yanındayız!’ diyen Önceki (Eski) Germencik Belediye Başkanı hatırlarsınız, o dönemlerde neredeyse iki yıl boyunca Hem Germencik halkını, Hem Belediye yi, Hem de Ziraat Odası’ndaki çiftçileri unutarak Büyükşehir Belediye başkan adaylığı sevdasına kapılmıştı.  Önceki (Eski) Başkan Germencik Belediyesinin  hizmet verdiği binada kendisini yani Belediye yi kiracı konumunda bırakması 45 bin kişinin malını sadece kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda aynı zamanda ziraat odası başkanı olmasından dolayı 7200 kişiye peşkeş çektiğini tüm Germencik halkı biliyor..


 “Bakın, Germencik Ziraat Odası 1.350 m2’lik bir arsayı 2012 yılında satın alıyor. Altı konferans salonu, karşılama holü, antre, 2. Kat, başkanlık makamı, meclis salonu olarak kaba inşaatı yine Ziraat Odası tarafından bitiriliyor. 2014 yılında Germencik Ziraat Odası Başkanı Ümmet Akın, Germencik Belediye başkanı olduğunda mevcut binanın yetersiz olduğu bilgisi Çevre ve Şehircilik bakanlığından bildirilince, yer arayışına giriyor ne hikmetse hooop  hemen buluveriyor.. O dönem’in Hem Ziraat Odası Hem Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın mevcut Ziraat Odası başkanlığının 2. Ve 3. katını bitirmek ve tefrişatını tamamlamak üzerine 15 yıllığına Germencik Ziraat Odası’nın kiracısı olmayı kabul ediyor ve karşılıklı kendisi  kendisi ile protokol imzalıyor.
Ben 7 bin 252 kişi de dahil olmak üzere 45 bin kişinin belediye başkanı olarak konuşuyorum 
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde göreve gelen Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, kamulaştırmak için Germencik Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açmıştı, Germencik’te yaşayanlar konuyu yakınen takip etmişlerdir, hatırlarsınız o zamanlar basına verdiği demeçlerde şu cümleler yer almıştı..  
“İKİ TARAFIN DA YARARINA OLDU”
Ben bir belediye başkanı olarak belediye binası almaya çalışan biriyim. Hali hazırda Ziraat Odası’nı mağdur edecek bir durum yok. Ben ve meclis üyelerimiz Ziraat Odası üyesiyiz. 7 bin 252 kişi Ziraat Odası’na üye olabilir. Ben 7 bin 252 kişi de dahil olmak üzere 45 bin kişinin belediye başkanı olarak konuşuyorum. Binalar asla şahsımıza ait değil milletindir. Ziraat Odası Başkanlığının ve Belediyemizin kendine ait bir binası olması, hizmetlerin daha verimli olması bizlerin en büyük isteğidir. Bu bölge belediye hizmet binası olarak imarda onaylanmış. Bizler Ziraat Odası’nın buradan uzaklaşmaması için onlar adına İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü binasının yakınında bir binanın bilirkişisini yaptırdık. Ödeyeceğimiz para ile burayı satın alabilir ve dekorasyonunu dahi yaptırabilirler. Bunun herkese faydası olacak. Amacımız bir yeri fethetmek değil. Çiftçiye en çok destek olan belediye biziz. Bu bağlamda da Ziraat Odası Başkanımız ile kurdelesini birlikte keseceğimiz bir binayı Ziraat Odası Başkanlığımıza kazandırmak istiyoruz. Burada bir düğüm var. Biz bu düğümü çözelim diye mücadele ediyoruz. Ziraat Odası üyeleri dahil herkes başımızın tacıdır" ifadelerini kullanmıştı Aydın yerel basını tarafından.
ALGI YAPAYIM DERKEN GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞTÜLER
Haberimizde bahsettiğimiz süreç ile beraber geçtiğimiz günlerde Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in ev sahipliğinde Germencik Belediyesi konferans salonunda CHP’nin gerek yönetim gerekse parti örgütünün üst düzey katılımı, Büyükşehir Belediye Başkanı  Özlem Çerçioğlu ve kurmayları, belediye başkanları  ve vatandaşların yoğun ilgisiyle Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Germencik Belediyesi ‘nin ilçeye kazandırdığı yatırımların toplu açılış töreni yapıldı. Bazı medya kuruluşları böylesi büyük bir organizasyonu kasıtlı olarak görmezden gelerek milyonlarca lira yatırımın sergilendiği  törene algı oyunlarıyla gölge düşürmek için kendileriyle yarıştılar. Öyle ki kesilen kurdelenin belediye binasının da kurdelesi olduğunu iddia ederek durumu gülünç olarak nitelendiren bu medya kuruluşlarının algı haberlerine yorum yapan vatandaşlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan haber sahiplerinin gülünç duruma düştüklerini söyleyerek tepki gösterdiler. Öte yandan açılış töreninin büyükşehir belediyesinin alt ve üst yapı yatırımlarının ve Germencik Belediyesi’nin 8 düğün yeri sosyal tesisi ve yürüyüş yollarını kapsadığının açıkça ifade edilmesine rağmen bunu dikkate almayarak hava muhalefeti sebebiyle belediye binasında kurdele kesim töreninin yapılmasını belediyenin açılışı gibi algılamaları bu odakların niyetleri konusunda kamuoyunda soru işaretleri oluşturdu.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”