HAYVANSEVERLER 81 İL’DE TEK YÜREK… BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN..!

Kuşadası halkı adına Ege Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İskender AVCI’nın konuşmacı olarak katılacağı sokak hayvanlarına sahip çıkmak için 11 Aralık saat 14,00’da Denizbank önünde 81 İL’DE TEK YÜREK Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil ortak basın açıklamasına tüm hayvan severler davetlidir.

HAYVANSEVERLER 81 İL’DE TEK YÜREK… BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN..!
HAYVANSEVERLER 81 İL’DE TEK YÜREK… BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN..! Ekspres Aydın
Advert

KADİM KÜLTÜRÜ MERHAMET OLAN ANADOLU İNSANLARI HAYVANLARA KATLİAMLAR ZULÜMLER ÖLÜMLER UYGULAMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ ONLARIN  SESİ OLALIM...

Kuşadası adına Ege Hayvanları Koruma Derneği Başkanı  İskender AVCI’nın konuşmacı olarak katılacağı sokak hayvanlarına sahip çıkmak adına   11 Aralık saat 14,00’da Denizbank önünde 81 İL’DE TEK YÜREK Sokak Hayvanları Sahipsiz Değil ortak basın açıklamasına tüm hayvan severler davetlidir.

        Kuşadası Ege Hayvanları Koruma Derneği Başkanı  İskender AVCI”   Bu gün bir Müslüman ülkeye, bir uygar ülkeye ve bir hukuk devletine yakışmayacak biçimde merhamet, sevgi ve insanlık duyguları taşlaşmış yüreklerini terk etmiş adeta cinnet geçiren küçük bir azınlık olan kanlı bir şer çetesi zavallı sokak köpeklerini TOPLATILIP ÖLDÜRÜLSÜNLER diye savaş açmış durumda. Ne yazık ki bu kanlı şer odakları “Devlet bizim arkamızda” diye cüretkarca açıklamalar yapabilecek kadar gözlerini kan bürümüş durumdalar. SOKAK HAYVANI SAYISI dev bakımevlerine götürmek bahanesi ile ilçelerin birbirlerine köpek atmaları sebebi ile  PATLAYARAK artmaya devam etti.

Bütün belediyelerin kendi sınırları içinde KISIRLAŞTIRMA ÜNİTELERİ, BAKIMEVLERİ KURMALARI hükmü maalesef yeni 7332 sayılı yasada belediyelere 3-4 yıla yakın süreler verilerek ötelendi.

 Türkiye’deki 916 ilçe her gün 10 kısırlaştırma yapılsa, bir yılda 2.198.400 kısırlaştırma sadece ilçelerde olabiliyor... Bunun yanında 80 büyükşehir ve il, günde 50 şer kısırlaştırma yapsalar yılda 960.000 kısırlaştırma il ve büyükşehirlerde olur…Yılda yaklaşık 3.000.000 civarında köpek kısırlaştırılır ve köpek nüfusu hızla azalmaya başlar. DSÖ nün verilerine göre düzenli kısırlaştırma ile her yıl sayıda %30 oranında azalma olacağı düşünüldüğünde, sorunun 2 yıla kalmadan büyük ölçüde kontrol altına alınacağı açıktır. 

 Tek çözüm olan KISIRLAŞTIRMA ile 2 yılda üreme kontrol altına alınabilecekken bazı siyasiler, KANLI ŞER ÇETESİNİ de yanına alarak ORMANLARA DEV BARINAKLARA TOPLAMA ÖLDÜRME odaklı çalışmaları ısrarla sürdürmekteler.

Bu tespitler çerçevesinde, ilgili HERKESİ UYARIYORUZ. KADİM KÜLTÜRÜ MERHAMET OLAN ANADOLU İNSANLARI ve biz yüreğini bu hayvanlar için ortaya koymuş gönüllüler bir hukuk devleti olan Türkiye’de, bu HAYVANLARA KATLİAMLAR ZULÜMLER ÖLÜMLER getirecek hiçbir UYGULAMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ”dedi

 

HAYVAN SEVERLER 81 İL’DE TEK YÜREK BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN. Ege Hayvanları Koruma Derneği Ege Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İskender AVCI ortak basın açıklaması
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Gazeteci, sunucu ve yazar Halit Kıvanç, 97 yaşında hayatını kaybetti
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”