Advert

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın çalışmalarına Aydın’ın doğusunda devam ediyor. Dün Kuşadası ilçesinde gerçekleştirdiği ziyaretlerine akşam Karadenizliler Derneği ve Kirazlı Mahallesini de dahil eden Akın bugün de Söke’de programını sürdürüyor.

Ekspres Aydın
Advert

Kuşadası’nda gerçekleştirdiği bir dizi STK ziyaretinin ardından Salı pazarında vatandaşlarla bir araya gelen MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Söke ziyaretinde ilçenin en büyük problemleri arasında bulunan Otogar ve Söke Çayı projelerinden bahsetti.

“AYDIN’I, EKONOMİSİ, YATIRIMLARI, TURİZMİ VE TARIMI İLE ÖRNEK ŞEHİR YAPMAK İSTİYORUZ”

Göreve geldikten kısa bir zaman sonra ilçelerin ve mahallerin sorunlarını çözmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Akın, “Vatandaşlarımız birçok konuda Büyükşehirden sıkıntıları olduğunu anlatıyor. Her ilçemizin kendisine ait bekleyen sorunları var. Biz bu sorunları kalem kalem biliyor ve not alıyoruz. Aydın’ı, ekonomisi, yatırımları, turizmi ve tarımı ile örnek şehir yapmak istiyoruz. Ben 2 yılı aşan bir süredir sahada çalışmalarımı sürdürürken arkadaşlarımda bu sorunların çözümü noktasında sahadan gelen olumsuzlukları kendi aralarında konuşarak çözümü konusunda gerekli çalışmaları yapıyorlar. Örneğin Aydın’ın büyük ilçelerinden biri olan Söke’de çay ıslah projesi için yıkıma2017 yılının Şubat ayında başlanarak 1 ay içerisinde yıkım işlemi tamamlandı. Ancak geçen 2 yıllık sürede maalesef bu harabe görüntüden Söke kurtulamadı. Söke için büyük önem arz eden bu proje neden yapılmıyor. Neden burada Büyükşehir elini taşın altına koymuyor ve bu projeyi tamamlamak adına elinden geleni yapmıyor. Buradan hemşerilerimize duyurmak istiyorum. Biz göreve geldiğimizde Söke çayını 90 günde bitireceğiz. Bu tür yatırımlar beklememeli ve beklemez. İlçenin önünü açmamız gerekiyor. Söke çay ıslahı acil olarak yapılmalı ve Söke rahat bir nefes almalı” dedi.

“SÖZ VERİLEN OTOGAR PROJESİ YAPILMADI”

Başkan Ümmet Akın, “ Söke için Büyükşehir Belediyesinin yatırımları arasında olduğunu bildiğimiz Otogar projesi de 5 yıldır yapılmadı. Acaba yatırım konusunda Söke cezalandırıldı mı? Bu sıkıntılar ve sorunlar sadece Söke ile sınırlı değil, birçok ilçemizde buna benzer sıkıntılar var ve biz bunların hepsini biliyoruz. Mart ayında gerçekleşecek seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev aldığımızda çok kısa zamanda bu sorunları çözeceğiz. Bunun için gerekli bilgi, tecrübe ve ekibe sahibiz. Aydın’ı hak ettiği seviyeye hep birlikte taşıyacağız ve Aydın’ı hep birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.

 

Ümmet Akın;
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili