Advert

Belçika'da 152 yıldan bu yana 'Aziz Leopold Günü' olarak kutlanan Kral Günü için Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kokteyl düzenlendi.

Ekspres Aydın
Advert

Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe'nin davetiyle Kuşadası'nda düzenlenen kokteyle Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı, Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç, Belçika Fahri Konsolosu Onursal Özatacan, Belçika İzmir Konsolosluğu temsilcileri ve Ege Bölgesi'nde yaşayan Belçikalılar katıldı. Kokteylde konuşan Büyükelçi Malherbe, Türkiye'deki Belçikalıların önemli bir kısmının sahil şeridinde yaşadığını belirterek, "Bu nedenle geçtiğimiz yıllarda büyük şehirlerde yaptığımız 'Kral Günü' kutlamasını, bu yıl Kuşadası'nda yapmaya karar verdik. Türkiye ile Belçika arasındaki ilişkiler 10 milyar Euro'luk alışverişi kapsayan güçlü bir ekonomik temele dayanıyor. Bu durum iki ülke arasındaki ilişkinin ana dayanak noktasını oluşturuyor. Türkiye ile Belçika'yı yakınlaştıran bir diğer önemli unsur ise 11 milyon nüfusa sahip Belçika'da yaşayan 250 bin Türk ile Türkiye'de yaşayan Belçika vatandaşlarıdır. Bu durum iki ülke arasında entegrasyon yaratmaktadır" dedi.

Türkiye'de yaşayan Belçikalıları buluşturmak amacıyla böyle bir organizasyon yaptıklarını belirten Malherbe, özel bir önemi bulunan Kral Günü'nü Kuşadası'nda kutlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Michel Malherbe Kral Günü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili