Advert

'Türkiyem' şarkısının söz yazarı Dilaver Cebeci'nin isminin verildiği park, törenle hizmete açıldı.

Ekspres Aydın
Advert

2018'i "Dilaver Cebeci Türkiyem" yılı ilan eden Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (AY-SİAD) talebi üzerine Efeler Belediye Meclisi, Cebeci'nin isminin yaşatılmasına karar verdi. Alınan kararı uygulamak için harekete geçen Efeler Belediyesi, Aydın Bilgi Koleji'nin de desteğiyle Zeybek Mahallesi 1535 Sokak'ta yer alan 2 bin 200 metrekare alanı, Dilaver Cebeci Parkı olarak düzenledi.

Parkın açılış törenine, Dilaver Cebeci'nin eşi Ayla ve oğlu Çağrı Cebeci'nin yanı sıra Aydın eski Milletvekilleri Ali Uzunırmak ve Recep Taner, Efeler Belediye Başkan Vekili Halis Günday, Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanı Coşkun Cerit, AY-SİAD Başkanı Özen Gündüz ve yönetimi, Aydın Bilgi Anadolu Koleji kurucuları Gülsevin Çetinkaya ve Argun Budanur, Zeybek Mahallesi Muhtarı Mehmet Aker, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Zeybek Mahallesi Muhtarı Mehmet Aker, Dilaver Cebeci Parkı’nın mahallesine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Aydın’da doğup büyüdüğünü hatırlatan Çağrı Cebeci, "Aydın’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Çünkü babamın adı parka verildi. Dilaver Cebeci benim babam olduğu kadar birçok insanın da Dilaver ağabeyi, hocasıydı. ‘Türkiyem’ şarkısının söz yazarı olan babam, gerçek bir vatanseverdi. Babamın, ismi bu parkta ve Aydın’da yaşayacak. Cebeci ailesi olarak, Efeler Belediyesi ve AY-SİAD’a çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Dilaver Cebeci Parkı’nın yapımına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Özel Aydın Bilgi Anadolu Koleji kurucularından Argun Budanur da, Cebeci’yi rahmetle andıklarını ifade etti.

AY-SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özen Gündüz ise, "Öğretmenlik hayatına Aydın’da başlayan Dilaver Cebeci’nin adını yaşatmak için 2018’i, ‘Türkiyem Dilaver Cebeci Yılı’ olarak ilan etmiştik. Efeler Belediyesi’ne yaptığımız başvuru üzerine, Belediye Başkanımız Sayın Mesut Özakcan ve meclis üyelerinin aldığı kararla Dilaver Cebeci’nin ismi bu parka verildi. Parkımızın Aydın’a ve Zeybek Mahallesi’ne hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Son olarak konuşan Efeler Belediye Başkan Vekili Halis Günday, Dilaver Cebeci Parkı’nın 2 bin 200 metrekare alandan oluştuğunu ve içinde hentbol-voleybol sahaları, çocuk oyun grupları ve yeşil alanın bulunduğunu söyledi. Konuşmasını tamamlayan Günday’a, Cebeci’nin öğrencileri olan Aydın eski milletvekilleri Uzunırmak ve Taner, AY-SİAD adına teşekkür plaketi verdi. Plaketin yanı sıra kendisine hediye edilen Cebeci’nin kitap setini de kabul eden Günday, beraberindekilerle birlikte kurdele keserek Dilaver Cebeci Parkı’nın açılışını yaptı.

Dilaver Cebeci Türkiyem Dilaver Cebeci Parkı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili