Advert

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yerel seçimlerde belediyeleri ezici çoğunlukla kazanacaklarını söyledi.

Ekspres Aydın
Advert

Yerel iktidar CHP'de, Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 15 Aralık'a kadar belediye başkan adaylarının tamamının belli olmasını beklediklerini ifade eden Çankır, adaylarının netleşmesinin ardından, sahada yaptıkları çalışmaları daha da yoğunlaştıracaklarını söyledi.

Çankır, "Parti Meclisimiz, şimdiye kadar Bozdoğan, Karacasu, Sultanhisar, Karpuzlu, Çine ve Koçarlı belediye başkan adaylarımızı belirledi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun adaylığını ise Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mart 2017'de Kuşadası'nda katıldığı muhtarlar toplantısında açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde yapılacak Parti Meclisi toplantısında, Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun ismi de partimizin diğer Büyükşehir Belediye Başkan adayları ile birlikte açıklanacak. Bize gelen bilgiler o yönde. Geriye kalan 11 ilçe belediye başkan adayımızın da bir an önce belirlenmesi için yoğun şekilde çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmaları rapor halinde Merkez Yönetim Kurulumuza sunacağız, Parti Meclisimizden de karar çıkacak. Adaylarımızın tamamının netleşmesinin ardından, sahada daha yoğun çalışacağız" dedi.

24 Haziran seçimlerinde, CHP'nin Aydın'da birinci parti olduğuna işaret eden Çankır, partisinin, 2019 yerel seçimlerinin de en iddialı partisi olduğunu söyledi. Belediyeleri yine ezici çoğunlukla kazanacaklarını savunan Çankır, şunları kaydetti:

"17 ilçe belediye başkanlığından 10’u bizde. Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun oy potansiyeli belli. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmakla ilgili hiçbir tereddüdümüz yok. Çünkü en ücra noktalara kadar hizmet götüren Büyükşehir Belediyemiz var. Bu hizmetlere ilişkin ciddi oranda memnuniyet dönüşü olduğunu anketlerde görüyoruz. Yani Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Cumhuriyet Halk Partisi, Özlem Çerçioğlu ile birlikte büyük bir oy farkı ile yine kazanacak. Daha önce bizde olan ancak 2014 yerel seçimlerinde kaybettiğimiz dört ilçemiz vardı. Bunlar; Germencik, İncirliova, Kuyucak ve Yenipazar. Bu ilçelerde önemli aday çalışmalarımız var. Yaptığımız anketlerde de bu ilçeleri alacağımızı öngörür durumdayız. Aydın’ın en büyük ilçelerinden birisi olan Nazilli’de ise titiz bir çalışma yapıyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaları dikkate aldığımızda, biz iddialı bir 2019 yerel seçimleri hazırlığındayız. Dolayısıyla Aydın’da Büyükşehir de dahil olmak üzere belediyeleri yine ezici bir çoğunlukla alacağımızı ilan ediyoruz."

Partisinin yaptığı ittifak görüşmelerine de değinen Çankır, "24 Haziran seçimlerinde CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nin kurduğu bir Millet İttifakı vardı. Yerelde de seçmen kitleleri, bu ittifaka ciddi derecede destek verdi. Millet İttifakı, Aydın genelinde yaklaşık yüzde 49 oy aldı. Genel Merkez nezdinde, yerel seçimlerle ilgili ittifak görüşmeleri devam ediyor. Bu ittifakın beklentisi, zaten seçmen kitlelerinde oluştu. Resmi olarak ittifakın olup olmayacağını önümüzdeki günler gösterecek. Ama halkın bir ittifak çalışması yaptığını biz ilçe bazlarında görüyoruz. Yani Millet İttifakı’nın içinde olan partilerimiz, ilçe başkanları seviyesinde belirlenen adaylarımız, hatta aday adaylarımızla ilgili bir takım görüşmeler içindeler. Yine halkımızın ittifakının 31 Mart 2019’da oluşacağını ve başarıya ulaşacağını hep beraber götüreceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili