Advert

Turizm sezonu, tur firmalarının da yüzlerini güldürdü. Aydın’ın önde gelen tur firmalarından Fibar Tur, düzenlediği tur sayısını geçen yıla oranla yüzde 60 arttırdı.

Ekspres Aydın
Advert

Aydın halkına 2014 yılından beri hizmet veren Fibar Tur'un sahibi Fırat Barışık, turizm sezonunu değerlendirdi.

Türk turizminin, 2018 yılını harika bir şekilde sonlandırmak üzere olduğunu belirten Barışık, hem Türkiye'ye gelen yabancı turist sayısında hem de yerli turistin turla gezme oranında rekor kırıldığını söyledi. Türkiye'nin her köşesinin doğal güzelliklerle dolu olduğuna vurgu yapan Barışık, "Ülkemizin her tatil bölgesi, bu sene çok yoğun ilgi gördü. En çok ise Karadeniz, GAP, Kapadokya, Çanakkale ve İstanbul bölgeleri ziyaret edildi" dedi.

Firma olarak düzenledikleri tur sayısını geçen yıla oranla yüzde 60 arttırdıklarını ifade eden Barışık, "2018 yılı için hedeflediğimiz rakama ulaşmış bulunmaktayız. Bunun en büyük etkeni turizm destinasyonlarına yapılan yatırımlar ve yerli turistin gezme alışkanlığı edinmesidir. Deniz, kum, güneş turizminin haricinde artık kültür turizmi de çok büyük talep alıyor. Çünkü ülkemiz tüm dünya tarihinin sahne aldığı bir bölgede bulunuyor. Millet olarak seyahat acentesiyle gezme alışkanlığı edinmemiz çok iyi oldu. İnsanlar hem güvenle geziyor hem de ülkemizi en iyi şekilde tanıyorlar. Biz Aydınlı hemşerilerimize bu konuda teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

2019 yılı için "Gezmeyen Aydınlı kalmayacak" sloganını belirlediklerini dile getiren Barışık, Karadeniz, GAP, İstanbul, Kapadokya, Çanakkale, Antalya ve diğer tatil bölgelerine turlarının artarak devam edeceğini söyledi. Barışık, tüm Aydın halkını turlara katılmaya davet etti.

Fibar Tur Fırat Barışık Gezmeyen Aydınlı kalmayaca
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili