Advert

Emekliye Müjde! İkramiye zammı...

2019 yılına girerken milyonlarca emekli maaşlarına yapılacak zam miktarını son dakika olarak araştırmaya devam ediyor.

Emekliye Müjde! İkramiye zammı...
Emekliye Müjde! İkramiye zammı... Ekspres Aydın
Advert

Emekli maaşlarına ilişkin son dakika detaylar milyonlarca kişi tarafından aranmaya devam ediyor. 2019 Ocak ayına yaklaştığımız bu günlerde emekliler maaşlarına yapılacak olan zam miktarını merak ediyor. Maaş zam oranları ikinci yarı enflasyon rakamlarına göre belirlenecek. Özellikle memur emeklileri yeni yılda alacakları zam miktarı ve ek ödemelerin oranlarını merak ediyorlar. Ayrıca emeklilerin bayramlarda alacakları bin lira değerindeki  ikramiyelere de zam yapılması gündemde.

Emeklilerin geliri 2019'da artacak. Tüm emeklilere Haziran ve Temmuz aylarında zam yapılacak. Ayrıca bayram ikramiyeleri de devam edecek. Emeklilere mevcut düzenlemeye göre, Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiye ödemesi yapılacak. Ancak ikramiyede artış yapılması da gündemde.

Türkiye Emekliler Derneği, yeni yılda ikramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını talep etti. Dernek Başkanı Kazım Ergün, "İkramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını istiyoruz.

Gelir ve aylıklarla birlikte her yıl artan sosyal yardımlar gibi emekli bayram ikramiyeleri de bir artış sistemine endekslenmeli" açıklamasını yaptı.

Emeklilerden de gazetemize konuyla ilgili çok sayıda telefon geldi. İkramiyeye yönelik yasada, tutarın artışı bir kurala bağlanmamıştı.

Ancak ikramiye tutarının her yıl artabileceği mesajları verilmişti. Eğer ikramiyedeki artış enflasyona endekslenirse, tutar her yıl bir önceki yıl gerçekleşen Tüketici Fiyat Endeksi oranında yükseltilebilecek.

2019 Yılı Programı'nda 2018 yılı için enflasyon tahmini yüzde 20.8 olarak yer aldı. Bu tahmin gerçekleşirse, ikramiye tutarı yeni yılda bin 208 liraya yükselecek.

Emekliler, bu durumda iki bayram için 2019 yılında toplam 2 bin 416 lira ikramiye alacak, 416 lira artış elde etmiş olacak.

emekli ikramiye
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili