Reklamı Geç
Advert
Advert

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın, Karacasu’da gerçekleştirdiği ziyaretlerinde çömlek ustalarının sorunlarına çare olacaklarını ve kazançlarını artırmalarına yardımcı olacaklarını belirtti.

Ekspres Aydın
Advert

Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylık sürecinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinde haftaya Karacasu’da başlayan Ümmet Akın ilçenin tarım, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle olması gerektiği yerde olmadığına değinen Başkan Akın, “Aydında tarihiyle büyük bir öneme sahip Karacasu 1867’den bu yana Aydın’ın ilçesi Karacasu Afrodisias Antik Kenti ve çevresinde bulunan tarihi eserlerden ilçenin tarihinin 5-6 bin yıl öncesine kadar uzandığı tarihçilerimiz tarafından belirtiliyor. Aslında büyük bir turizm merkezi olabilecek ilçemizde maalesef esnaf turizm gelirinden yararlanamıyor. Yine Çamarası Köyü’nde bulunan Sırtlanini Mağarası’nın görülmeye değer güzelliğinin turizme yapacağı katkı büyük önem arz ediyor. Turizmin yanı sıra bu ilçenin en büyük gelir kaynakları arasında tarım bulunuyor. Tarım olarak da 222 bin metrekare alana sahip güzel ilçemiz Aydın’ımızın en yüksekte bulunan yerleşim merkezi. Tütün yetiştiriciliğinin yanı sıra bir süredir de kekik yetiştiriciliği yapılan Karacasu da sayısı her geçen gün azalan toprak testi, toprak bardak, küp, saksı, vazo ve süs eşyaları üreten zanaatkârlarımız var. Biz her ziyaretimizde burada bulunan bu dükkânları ziyaret ettik ve kendilerinden gerekli bilgileri aldık. Zanaatkârlarımızın Karacasu’da kalkınma ve tanıtımında önemli rolü bulunmakta. Bugün gerçekleştirdiğimiz ziyarette ise bu esnaflarımızın para kazanması için gerekli çalışmalarımızı yaparak elimizden geleni kendileri için yapacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

“BELEDİYE OLARAK BÜTÜN İMKÂNLARI SAĞLAYACAĞIZ”

Başkan Akın, “Halk arasında Çömlekçilik sanatı olarak bilinen bu sanat dalı için belediye olarak bütün imkânları kullanacağız ve esnaflarımızın yanında olacağız. İşledikleri topraklar ve bu işlemlerden sonra fırınlamada kullandıkları çam odununa ödedikleri ücretler bu esnafın kazancına büyük engeller koyuyor. Üretken Belediyecilik bizim ilk hedefimiz. Üreten hemşerilerimizin de yanında olmak bizim bir diğer prensibimiz. Aydın’da her ilçemizde her esnafımızın yanında olmaya gayret gösterecek ve herkesin para kazanmasını sağlayacağız. Seçimlerden sonra parti rozetimizi kenara bırakıp herkese eşit yaklaşacağız” diye konuştu.

Ümmet Akın Karacasu Germencik Belediyesi MHP
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili