Reklamı Geç
Advert
Advert

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ittifak konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Ekspres Aydın
Advert

Türkiye 31 Mart 2019’da yerel seçimler için sandık başına gidiyor. AK Parti ile MHP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaptığı “Cumhur İttifakı” yerel seçimler için dağılmışa benziyor. Dikkatler iki muhalefet partisi AKP ile MHP’ye çevrildi. Bu iki parti ittifakta birbirine uzak durmuyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde, AK Parti ile MHP arasında devam eden ittifak görüşmeleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aydın’ın siyasi kulislerinde dolaşan’ Cumhur ittifakının adayı Ümmet Akın olacak’ bilgisini değerlendiren Pehlivan, “Bu konuda bizim de böyle bir şey istememiz kadar doğal bir şey olamaz” dedi.

“CHP VE İYİ PARTİ NEREDE İTTİFAK YAPARSA, AYNI İLLERDE CUMHUR İTTİFAKI DA OLACAK”

Aydın’ın tüm ilçelerinde ittifak yokmuş gibi saha da çalışmalarına devam ettiklerini belirten Pehlivan, “İttifak konusunda karar verecek olan mercii MHP Genel Merkezi’dir. Bu karar açıklanana kadar bizde çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımız ile Antalya’da gerçekleştirilen kampta bir araya geldik. Genel Başkanımız şuan için İstanbul, Ankara ve İzmir’de ittifak olacağını ve bu illerde aday çıkarılmayacağını bizlere bir kez daha hatırlattı. İttifak konusunda üst düzey görüşmelerde nerde, ne şekilde ittifak olmalı konusunun konuşuluyor. Henüz netleşen bir durum yok. Ancak CHP, İYİ Parti ve diğer siyasi partilerden oluşan zillet ittifakı nerede ittifak yaparsa, aynı illerde Cumhur ittifakı da olacak” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi de birçok ilin adaylarının belli olduğu bu günlerde Aydın’da yaşanan belirsizlik, Cumhur ittifakı olma ihtimalini güçlendiriyor. İttifak konusunda resmi bir açıklamanın beklendiğini belirten Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, “Cumhurbaşkanımız Aydın’la ilgili kararını açıklayana kadar bu konuda konuşmuyorum” dedi.

Öte yandan Cumhur ittifak’ının gerçekleşmesi durumundan adayın MHP Adayı Ümmet Akın olma olasılığı oldukça fazla.

AKP MHP Cumhur İttifakı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili