Reklamı Geç
Advert
Advert

Germencik Belediye Başkanı ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın Efeler'de gerçekleştirdiği ziyaretlerde Cumartesi pazarında vatandaşlar ve pazarcı esnafları ile bir araya geldi.

Ekspres Aydın
Advert

Germencik Belediye Başkanı ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın Efelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerde Cumartesi pazarında vatandaşlar ve pazarcı esnafları ile bir araya geldi. Ziyaretler esnasında Vatandaşlar esnaftan esnaf da yetkililerden şikayetçiolduklarını Başkan Akın ile paylaştılar.

Vatandaş yürüyüş yolunu kullanmak isterken pazarcı esnafı da araçlarını park edecek yer bulamadıklarından şikâyetçi oldu ve bunun da çözülmesini noktasında Başkan Akın’dan yardım istedi. Efeler'de kapalı olmayan pazarlar arasında yer alan Cumartesi pazarında yaşanan birbirinden farklı sorunlar çözüm beklerken, Vatandaşlar masrafını gördükten sonra pazar içindeki kaldırım kenarında bulunan yürüyüş yolunu esnafın arabalarını park etmesinden dolayı kullanamamaktan yana sitem etti. Esnaf da yaşadıkları park sorunundan dolayı yetkilileri şikâyet ederken Başkan Akın, “Uzun zamandır açık Pazar yerleri hakkında çalışmalar yürütüyoruz. Göreve geldiğimizde pazar yerlerimizi bulundukları yerlerden uzaklaştırmadan o bölgemize yakın en sağlıklı yerlerde kapalı ve modern bir şekilde yapacağız. Burada gördüğümüz manzara maalesef büyük sıkıntılar içeriyor. Vatandaşlarımız da  Pazarcı esnaflarımız da haklılar. Esnaf satacağı ürünü indirdikten sonra aracını park edecek bir yer bulamadığı için hemen tezgâhlarının arka kısmında aracını park ediyor. Vatandaşımız da yaptığı alışveriş sonrası evine gideceği yol üzerindeki kaldırımlarda bulunan araçlardan dolayı kalabalığın içerisinden gitmek zorunda kaldıklarını belirtiyor. Bu durum her iki taraf içinde haklı bir hal alıyor.

SEYYAR TUVALETLERİ KADINLAR KULLANAMIYOR

Pazar yerinde Efeler Belediyesi tarafından kurulan seyyar tuvaletleri sadece erkeklerin kullandığını ifade eden bazı kadın pazarcı esnafı ise bu durumdan şikâyetçi olduğunu ve kadınların da kullanabilecekleri umumi bir tuvalet istemeleri üzerine Akın “Pazar yerlerinde bayanlar parke taşı olan sokaklarda yürümekte zorluk çekiyorlar. Göreve geldiğimizde her ilçemizde her mahallemizde daha modern Otopark sorunu olmayan, temiz bir WC’si bulunan Pazar yerleri kuracağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

 

Vatandaş Esnaftan Esnaf Da Yetkililerden Şikâyetçi Germencik Belediyesi Ümmet Akın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekspres Aydın Esnaf ziyareti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili