Advert

Anıtkabir'i ziyaret eden CHP'li kadınlar, Atatürk'e kendilerine 84 yıl önce verdiği seçme ve seçilme hakkı için teşekkürlerini sundu.

Ekspres Aydın
Advert

CHP Aydın Kadın Kolları, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkına kavuşmasının 84'üncü yıl dönümü dolayısıyla Ankara'ya çıkartma yaptı. Başkent Ankara'ya ulaşan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve beraberindeki 39 kadının ilk durağı, Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) oldu. Milletvekilleriyle bir araya gelmesinin ardından kadınlar, CHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti. Kadın Kolları'nın düzenlediği programa katılan Özdemir ve beraberindeki kadınlar, daha sonra, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve yönetimi ile birlikte Anıtkabir'e geçti. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün huzuruna çıkan CHP'li kadınlar, gelişmiş birçok ülkeden daha önce kendilerine haklar veren Atatürk'e teşekkürlerini sundu.

Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında elde ettiğini hatırlatan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, "Atatürk, henüz Türkiye yeni kurulmuşken Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Bunu da birçok gelişmiş ülkeden önce yapmıştır. Kadınları yanına alarak, onlara ne kadar çok değer verdiğini gösteren Atatürk'e, çok şey borçluyuz. Kendisini saygıyla özlemle minnetle şükranla anıyoruz" diye konuştu.
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili