Advert

Türk kadınının Cumhuriyet ve Atatürk devrimleriyle elde ettiği kazanımlar, fotoğraflarla anlatıldı.

Ekspres Aydın
Advert

Efeler Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Aydın Şubesi işbirliğiyle Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 84'üncü yıl dönümü dolayısıyla Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'nde konferans ve sergi düzenlendi. Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Günver Güneş'in konuşma yaptığı konferansın ardından, serginin açılışı gerçekleştirildi. Türk kadınının Cumhuriyet ve Atatürk devrimleriyle elde ettiği kazanımların 50'den fazla fotoğrafla anlatıldığı serginin açılışına, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, ADD Aydın Şube Başkanı Müslime Güneş ve yönetimi, ADD Gençlik Kolu Başkanı Beril Mert ve yönetimi, Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim Barış ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Mesut Özakcan, kadınlara seçilme ve seçilme hakkının verilmesinin yıl dönümünü kutladıklarını söyledi. Engelli vatandaşları da unutmayan Özakcan, tüm engellilere engelsiz mutluluk içerisinde yaşamlarını sürdürmelerini diledi.

ADD Aydın Şube Başkanı Müslime Güneş de, Cumhuriyetin büyük bir zihniyet devrimi olduğunu belirterek, "Türk kadını, Cumhuriyet ve Atatürk devrimleri ile kazanımlar elde etmiştir. Bu kazanımlar, çok önemlidir ve dünyada ilkleri oluşturmaktadır" dedi. Tüm Aydın halkını sergiyi görmeye davet eden Güneş, sergideki fotoğrafların hazırlanmasında emeği geçen ADD Gençlik Kolu'na ve kendilerine sergi için yer veren Efeler Belediyesi'ne teşekkür etti. Konuşmaların ardından, ziyarete açılan sergi, ilgi gördü. Davetliler, sergiyi gezerek, fotoğrafları dikkatle inceledi. Sergi, 7 Aralık'a kadar açık kalacak.

Efeler Belediyesi Atatürkçü Düşünce Derneği Mesut Özakcan Kadına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesi Kadınların Kazanımları Fotoğraflarla Anlatıldı Ekspres Aydın
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili