Reklamı Geç
Advert
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018-2022 Stratejik planı doğrultusunda hazırlanan Tarım Vizyonu programı dâhilinde tarımsal üretimde kalite ve verimliliği artırmaya yönelik araştırma, geliştirme, çalışmaları yürütmek amacı ile çiftçi eğitim gezileri düzenledi.

Ekspres Aydın
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018-2022 Stratejik planı doğrultusunda hazırlanan Aydın Tarım ve Orman  İl Müdürlüğü 2018-2022 Tarım Vizyonu programı dahilinde tarımsal üretimde kalite ve verimliliği artırmaya yönelik araştırma, geliştirme, çalışmaları yürütmek amacı ile örnek bahçeler, hayvancılık işletmeler, üretim tesislerine çiftçi eğitim gezileri düzenlemek,  performansına uygun olarak tespit edilen Zetay Tarım Hayvancılık İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ye Aydın İl Müdürlüğü’nden 12 kişilik gruplar halinde 60 zeytin üreticisi işletmeye götürülerek üretim ve sıkma tesisi bulunan işletmenin yerinde incelenmesi ile sürdürülebilir, organik, tarım hakkında farkındalık oluşturuldu.

Tesiste eski kömür ocağı işletmesinden zeytinlik oluşturulması süreci, üretim teknikleri, zirai mücadele, hasat zamanı, zeytinyağının depolanması hakkında işletme yetkilileri tarafından bilgilendirme ve tadım testi yaptırıldı. Hasat, hasat sonrası sıkma için zeytinin bekletilmesinin sıkma tekniğinin yağın kalite ve tadına olan etkileri anlatılarak, soğuk sıkım kavramının benimsenmesi sağlandı. (HABER MERKEZİ)

Tarım ve Orman Bakanlığı Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çiftçi eğitim gezileri Aydın Ekspres
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili