Reklamı Geç
Advert
Advert

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP ile İyi Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde üç büyük kentte adayların CHP’den olması üzerine anlaşma sağlandığı bildirildi

Ekspres Aydın
Advert

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP ile İyi Parti arasında süren ittifak görüşmelerinde üç büyük kentte adayların CHP’den olması üzerine anlaşma sağlandığı bildirildi

31 Mart 2019 yerel seçimleri için ittifak görüşmeleri kapsamında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun saat 20.00’da CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldiği bildirildi.

Akşener başkanlığındaki İyi Parti heyetinde Cihan Paçacı, Koray Aydın ve Müsavat Dervişoğlu yer aldı. Heyeti, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kağan Salıcı ve Seyit Torun karşıladı.

İki lider arasındaki görüşme öncesi CHP ve İyi Parti’nin uzlaşıya vardığı aktarıldı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de CHP adayı desteklenecek. Denizli, Balıkesir Trabzon, Samsun ve Erzurum ise İyi Parti’de olacak.

İKİ DAKİKALIK BASIN TOPLANTISI

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşme sonrası kameraların karşısına geçti.

Kısa süren basın toplantısında Akşener “Hayırlı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. Ve aday olacak, olmuş olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” derken Kılıçdaroğlu ise şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarına gerçekten teşekkür ediyorum. Özellikle değerli arkadaşlar yoğun bir mesai harcadılar. İşbirliği yapmanın zorluklarını sizler de üç aşağı beş yukarı tahmin edersiniz. Ama bizim gündemimizde her zaman olduğu gibi yine Türkiye vardı. Türkiye’nin demokrasisi var, insanların bizden beklentileri var. Türkiye’nin çağdaş uygarlığı yakalaması lazım. Dolayısıyla özel, kişisel angajmanlara girmeden Türkiye’yi düşünerek, vatandaşlarımızı düşünerek, onların umutlarını büyüterek yolumuza devam ettik. Güzel bir çalışma oldu. Bu işbirliği dolayısıyla katkılarından ötürü Sayın Genel Başkan’a ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Yerel seçimler bizim için çok önemli. Türkiye için çok önemli yerel seçimler. Bir kış ortamındayız. İnşallah baharda, Türkiye de bir baharı yakalayacak. Huzur içinde, umut içinde, güzel bir Türkiye’yi yerel yönetimlerden başlayarak demokrasiyi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Güzel şeyler olacak demiştik. Evet güzel şeyler olacak; biz kendimizi Türkiye’ye adamış olan iki sayın genel başkanız. Kendimizi Türkiye’ye, bu ülkenin toplumuna adayan insanlarız. Bireysel hiçbir beklentimiz, hiçbir çıkarımız yok. Bütün mesele çocuklarımız daha güzel bir Türkiye’de yaşasınlar, daha güzel okullara gitsinler. İşsizliğin, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye’yi, yerelden başlayarak inşa etmek istiyoruz”

Taraflar konuşmaların ardından tokalaştı ve “Hayırlı uğurlu olsun” diyerek basın toplantısını bitirdi. (HÜRRİYET)

 

CHP İYİ PARTİ Seçim Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili