Reklamı Geç
Advert
ANALİZ
Hasan Debreli Kacar Yazdı;

ANALİZ

31 Mart Yerel seçimlerinin  üzerinden 2,5 yılı aşkın süre geçti. 31 Mart’ yerel seçimlerinde birçok büyükşehirde AKP’nin kaybetmesi ile hareketlenen Türkiye gündemi, İstanbul seçiminin yenilenme süreciyle genel seçimleri andıran bir tempoya dönüştü.

Türkiye nüfusunun yüzde 50’sinden fazlasını yönetmeye başlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerin ardındaki performansı  gözlerden kaçmadı. Özellikle İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na büyük sorumluluk ve beklenti yüklenmesi neticesinde biraz gecikmeli başarı olsa da Türkiye kamuoyu tarafından eleştirilmedi de değil…

Ekrem İmamoğlu’nun yenilenen İstanbul seçiminin ardından zamana ihtiyacı olduğunu belirtmesi üzerine mevcut büyükşehir belediye başkanlarından Mansur Yavaş , Tunç Soyer ve  Özlem ÇERÇİOĞLU, ‘seçilme ve hizmet süresi’ bakımından Takdir ve teşekkür’e  daha açık bir konumda oldular.

Büyükşehirlerin  hizmetleri , performansları  ve medyaya yansıyan çalışmalarını hepimiz izledik  bu büyükşehirlerden en başarılı performansı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU  ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gösterdiğini düşünüyorum. Az polemik, çok hizmet anlayışıyla mücadele veren Çerçioğlu , çok kısa süre içerisinde büyük işler başardı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e gelince, kendisinden büyük bir beklenti vardı. Ancak seçimlerden günümüze geçen süre boyunca İzmirlilerin öncelikle beklentisi olan büyük sorunlar konusunda henüz bir adım atılmadığını söylemek mümkün

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇERÇİOĞLU ise Tasarruf hamlesi ,Aydın merkez ve 17 İlçesinde Alt ve Üst Yapı Çalışmaları, yine Aydın’ın tamamına yaydığı sosyal belediyeciliğin gerekleri olan  hizmet projeleriyle herkesin desteğini, takdirini kazandı. Tüm bunlar olurken meyve veren ağaç taşlanır misali onlarca çamura, iftiraya maruz kaldı. Bu olumsuzluklar içerisinde bile başarıdan başarıya koşan Başkan Çerçioğlu Aydın halkının neredeyse tamımına yakınının  desteğini alması Ülke basının televizyonlarının  dikkatini çekerek bir çok tv lerde açık oturum programlarında da ismi millet ittifakı Cumhurbaşkanı Adaylığı konusunda geçmeye başladı, eee ne diyelim Türkiye'nin en başarılı büyükşehir belediye başkanları arasında bizim başkanımızında olması gururda vermiyor değil hanii..! Eğer böyle bir seçenek sunulursa bu millete Çerçioğlu Başkanımız Süpürür geçer benden söylemesi.

 

 

DİĞER YAZILAR
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET