Reklamı Geç
Advert
Advert
Bu İlk Yazım
MURTAZA BORANDAĞ

Bu İlk Yazım

Değerli  Okurlarımız

Murtaza Borandağ olarak Kuşadası’ında yayın hayatına devam eden Ada Meclisi gazetesinde bu ilk yazım. Bundan sonra gazetemizde çıkan yazılarımla siz değerli okurlarımızın kalp’lerinde yer almaktır arzumuz. Beni ve gazetemizde yazıları çıkan diğer değerli köşe yazarı arkadaşlarımızın yazılarını gazetemiz sayfasından takip edebilirsiniz şimdi den hepinize teşekkür ediyorum.

Değerli  Okurlarımız

Cumhuriyet tarihimizin aydınlanmasında büyük emeği geçen, Türk milletinin muassır medeniyete ulaşması için, gerçekleri korkmadan  yazan, gazeteci-yazar Uğur Mumcu, emperyalist güçlerle işbirliği yapan yerli vatan hainleri tarafından katledilişinin 29. Yılındayız.

Aydınlarımıza sıkılan her kurşun, geleceğimizi karanlığa sürüklemektedir.  Katledilmeden 17 gün önce, 07.01.1993 tarihinde yazdığı ULTİMATOM ve Katledilmeden 16 gün önce, 08.01.1993 tarihinde yazdığı MOSSAD - BARZANİ başlıklı köşe yazıları katliamın taşlarını döşemiştir.

 İşlenen bu  cinayette, faillerinin hala bulunmamış olması, ülkemiz adına utanç vericidir. Unutmadık ve unutturmayacağız. Rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

 Ne acıdır ki, peygamberimiz tarafından  İslamiyetin yayılmaya başladığı andan, peygamberimizin hakka yürüyüşüne kadar geçen zaman diliminde, müşrikler tarafından saldırılara  maruz kalarak katledilenler hep müslümanlar olmuştur. Şu talihsizliğe bakın ki, bu gün müslüman olduklarını beyan edenler, masum ve gerçekleri açıklayan Aydınlarımıza saldırmakta ve katlini vacip görmektedir. Karanlıktan aydınlığa çıkarmayı emreden bir dinin mensupları, Allah ile aldatarak, insanları, aydınlıktan karanlığa sürükleme azim ve kararlığında ısrar etmektedir. İlim ve irfan ışığında, bilimle, haksızlıklara karşı direnerek, yarınlarımızı aydınlığa kavuşturacağız.

Ayrıca, bu gün yıl dönümü olan ve  meydana gelen olaylar ; Donanma komutanı Oramiral Nusret GÜNER istifa etti. Türk Kızılayı genel başkanı baş danışmanı prof. Dr. Ahmet Mete IŞIKARA  hakka yürüdü. Galatasaray üniversitesinin, ortaköydeki tarihi binası yandı. Diyarbakır emniyet müdürü Ali Gaffar OKKAN uğradığı silahlı saldırı sonucu, 5 polis  Memuru ile birlikte hayatını kaybetti.

Hepsine Allahtan rahmet diliyorum.

Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET