Reklamı Geç
Advert
Sadece Acil Servisin Çalıştığı Kuşadası Devlet Hastanesi'nde Vatandaşlar Yaşanılanlardan Şikayetçi
Hasan Debreli Kacar Yazdı;

Sadece Acil Servisin Çalıştığı Kuşadası Devlet Hastanesi'nde Vatandaşlar Yaşanılanlardan Şikayetçi

Kuşadası Devlet Hastanesi Allah'a Emanet

 

Kuşadası Devlet Hastanesi'nde yaşanılan sıkıntılar yüzünden vatsap ihbar hattımıza konu ile ilgili gelen şikayetler üzerine Hastanedeki sıkıntılları sizler için mercek altına aldık.İnanın gördüklerimize bizlerde inanamadık.Hastane işleyişi ve yönetimin Hastane çalışanları üzerinde hakikaten olumsuz etkilerinide gördük,yine sizler için takipte olucaz olmaklada mükellefiz.

Değerli Okurlar..

Olacak şey değil Bayram Döneminde 1 Milyon Beş Yüz Bin Nüfus un yaşadığı Kuşadası'nda poliklinikler ve servisler  çalışmıyor. Sadece Acil Servisin çalıştığı Kuşadası Devlet Hastanesi nde Vatandaşlar Yaşanılanlardan Şikayetçi..

Covit 19 korana nın tekrar artış gösterdiği bu günlerde yaptığınız işe bak..

http://www.ekspresaydin.com//files/uploads/4671489f20.jpg

Acil serviste yeşil alan Muayenehanesinin yan odası Covit test yapılması için ayrılmış sağlıklı hastalarla covitli hastaların sıraları birbiri içine girmiş.Kuyruk ise nerdeyse hastane dışına taşmış ..Bu hastaneyi yönetsin diye koyun çobanı koysan başına bu hastane bundan daha kötü yönetilmez..

Sağlıklı hastalarla covitli hastalar yanyana sıralar karışmış..

 SORUYORUZ NEREDESİNİZ...?

Aydın İl Sağlık Müdürü’ne

Kuşadası Kaymakamı’na

Kuşadası Devlet Hastanesi Başhekimine,

Kuşadası Sağlık Kurulu Başkanına Siz Bu İlçe’de Ne İş Yaparsınız.?

 Sizin önceliğiniz İNSAN değilmi..?

Bu ilçenin insanı değilmi?

Bu ilçe’de yaşayanların Sağlığı güvenliği sizden sorumlu değilmi…?

 

Aydın ve ilçelerinde Konum yapı ve Bina büyüklüğü bakımından en güzel Hastanelerden biri olan Kuşadası Devlet Hastanesinde durum hakikaten içler acısı,En başta Doktor yok,Ya barınamıyor yada çeşitli sebeplerden dolayı barındırılmıyor. Bu konular ıda zaman la irdeliyeceğiz , bu gün anlatacağımız konu Hastane işleyişi, çalışma düzeni ve yönetim eksikliği…!

Kuşadası Nüfus bakımından yaz aylarında oldukça yoğun döneme giriyor, normal nüfusunun neredeyse 10 katı insan akınına uğruyor, tabi vakalar artıyor, hastalar artıyor, ambulanslar vızır vızır çalışıyor, herşey 10 kat artıyor ama Bizim Kuşadası Devlet Hastanesinde konu ile ilgili en ufak bir tedbir alınmıyor. Servisler kapalı, Doktorlar yok ,olanlarda bayram tatilinde dedik ya  Kuşadası insanı Allah’a emanet.

En yakın Hastane 25 kilometre Söke Devlet Hastanesi ikinci tam teşekküllü Hastane 60 km Kuşadası’nda Sakın Kalp krizi ve ya Beyin Kanaması geçirmeyin ..Kuşadası’nda Doktor yok varsa yetersiz varsa o da Bayram izninde…!

Kuşadası Devlet Hastanesinde Acil servis dışında çalışan hiçbir birim yok orada çalışan doktorlarımız hasta yoğunluğundan tuvalete gidemez durumda lar ..Yemek yemeye vakitleri yok hastaya zaman ayıramıyor şikayeti alıyor ilacı yazıyor gönderiyor, ne yapsın zaman yok hasta ile ilgilenebilme şansı yok..hata tabiki acil serviste çalışan doktorlarımızın değil..onlar bizim baştacımız onlarda olmasa biz ne yapardık..

Hastahane de konuşacak yetkili bulamadık,konu ile ilgili sorularımızı cevaplayacak bir tek yetkili yok..!

Bu yazımızı eksik yazıyoruz pazartesi mesai başladığında inşallah bir yetkili bize ulaşır,bize gerçekleri olan biteni anlatır, bizlerde gazetelerimizde bu konuşulanlara yer veririz, çünki Kuşadası’nda vatandaşlar beceriksiz basiretsiz bir hastahene yönetimiz yüzünden mağdur durumda eğer Hastahane başhekimi bu böyle değil diyerek gazetemize açıklama yaparsa mutlu olur gazetemizde konuya daha geniş yelpazede yer veririz.

Saygımda Sevgimde ve Övgümdeisniz…

Ada Meclisi ve Ekspres Aydın Gazeteleri

İmtiiyaz Sahibi

Hasan Debreli Kacar

 

DİĞER YAZILAR
Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
Dışarıda kara kış, Kuşadası’nda dayanışma var”
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET
KUŞADASI BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL ZİYARET