Reklamı Geç
Advert
Advert
Yerel Seçimlerin Yaklaşması İnsanlar için bir Umut ya da Mesaj Verme Aracı Haline Geldi
Hasan Debreli Kacar Yazdı;

Yerel Seçimlerin Yaklaşması İnsanlar için bir Umut ya da Mesaj Verme Aracı Haline Geldi

Seçimlere çok az bir süre olmasına rağmen  daha şimdiden vatandaşlarımızı ve aday adayı olacak yerel siyasetçilerimizi seçim heyecanı sarmış durumda.

Belki de son günlerde Aydın da yaşanan son zamanların en popüler konuları arasında yer alan yerel bir internet gazetesinin düzenlediği ankette (CHP) Üç İlçede Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlarının ve Yönetim Kurulu üyelerinin bile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğluna tepki olarak Ümmet Akın a oy vermesi  ile çalkalanması sonucu hayal kırıklığı deyil  yerel seçimlerin  insanlar için bir umut ya da mesaj verme aracı haline getirdi.

Seçmenler  bu seçimlerde yerelde kendisini yönetecek başkan ve meclis üyelerini seçerken bir süre önce seçtiği Büyükşehir Belediye Başkanına tepki olarak bazı mesajlar vermek isteyecektir ve bence verdilerde..

 

Şimdiye Kadar Belediyelerin Yaptıkları Yapacak olduklarının Daima Göstergesi Olmuştur

 

Belediyelerin Şimdiye Kadar Yaptıkları Yapacaklarının daima göstergesi olmuştur yerel seçimler yaklaşırken ve siyasi partilerde aday belirleme süreci de başladı

Değerli Okuyucularım 2014 yılı genel seçimleriyle birlikte Aydın’da yeni bir dönem başladı. Aydın Seçmeni  ilk defa Büyükşehir seçimlere gitti ve ilçe belediyeleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi de başkanlarını seçtiler. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Sayın Özlem Çerçioğlu seçilirken Germencik Belediye Başkanı olarak Sayın Ümmet AKIN halkın teveccühünü kazanıp belediye başkanı olarak göreve başladılar. 

Büyükşehir yasaları dolayısı ilede  vatandaşlarımız bazı alışık olmadığı güçlükler de yaşadı Büyükşehire geçiş hakikaten sıkıntılar doğurdu. Sisteme alışamama gibi, yeni yeni kurum ve kuruluşlarla tanıştık ortaya çıkan bu kurumların yetki ve sorumluluklarını bilemeyen vatandaşların yaşadığı sıkıntılar halen daha devam ediyor.

Büyükşehir yasalarının çıkmasından dolayı  ilçe belediyeleri tarafından verilen bazı hizmetlerin artık Büyükşehir bünyesinde oluşturulan birimler tarafından veriliyor olması vatandaşların işlerini nereye hangi birime büyükşehiremi ilçe belediyesinemi yaptıracaklar bilememe gibi sorunları daha çözebilmiş alışabilmiş deyiliz.

Geçmiş 4 sene içerisinde Aydın Büyükşehir Belediyesinin İlçem olan Germencik’te ne gibi yatırımları oldu gözle görülür  kayda değer bir çalışmaları olmadı mesala diğer ilçelere yapılan yatırımların dörtte birini bile gerçekleştiremediler yani geçmiş dört senede bu büyükşehir belediye başkanlığının Germencik halkına hizmetlerinde olumlu bir katkısını göremedim. Eğer bir şeyler yaptılarsa lütfen çıkıp söylesinler.

Peki ya aldıkları mallar? Kapanan belde belediyelerinin ve köy tüzel kişiliklerinin mal varlıklarını paylaşırken aslan payını kendileri almış, ama borçların tamamını ilçe belediyelere bıraktılar, üstelikte ilçe belediyelerinin bütçe kaynaklarını kısıtlarlarken o borçların üzerine bir de açıkta kalan personelin maaş yükünü bindirdiler ilçe belediyeleri ne yapsın katı atık ücretlerinden başka ellerinde bir geliri kalmadığı gibi kendi ürettikleri projeleride uygulayamaz duruma geldiler.

Aydın’da 18 İlçe belediyesi var Bunların sizce kaç tanesi kendi yağıyla kavruluyor ve ilçesine yatırım yapabiliyor isim saymacağım ama beş veya altı belediye ancak var diğerleri inanınki bir sokağın bile taşını döşeyemez duruma geldiler neredeyse kapılarına kilit vuracaklar,temennimiz şu büyükşehir yasalarından dolayı bu duruma düşen belediyelerin haklarının iyileştirilmesi ve vatandaşlarına hizmet edebilecek duruma getirilmeleridir diye düşünüyorum nasip olursa önümüzdeki hafta konuyu biraz daha irdeleyeceğiz inşallah.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili