Reklamı Geç
Advert
Advert
Cesaret ve yetki milletten, yanlış icraatlar siyasetçilerden?
Hasan Debreli Kacar Yazdı;

Cesaret ve yetki milletten, yanlış icraatlar siyasetçilerden?

Aydın da  Büyükşehir yasaları çıktıktan sonra ilçelerde de işbilmez siyasetçiler  ve belediye başkanları ekonomisini yönetemeyip ilçe belediyelerini iş yapamaz hatta ve hatta yerel seçimlerden sonra nereyse kapılarına kilit vurulma aşamasına getirdiler
 "Taşıma suyuyla değirmen dönmez" der atalarımız? 
Sorsan herkes iyi bilir bu atasözünü ama buna rağmen siyasetçilerimiz, taşıma sularla  ekonomi değirmenini döndürmeye çalıştılar. at gözlüğü takmış  milletimiz ise, "bi daha, bi daha" diye tempo tutarak bu işbilmezleri ısrarla baş tacı etmeye devam etti. 
Yıllardır körler sağırlar birbirini ağırladı maalesef?
Büyükşehir yasasalarının çıkmasından dolayı mahalleye dönüşen köylerimizin tüzel kişiliğine ait malları ilçe belediyelerinin uhdesi altına geçince  elimizdeyken, belediye mallarımız  daha satılmamışken, değirmene taşıma suyu verenler hiç tereddütsüz bu kirli sularını vatandaşa da yalan olarak  akıtıyorlardı ve işte sonuç  Aydın'ımızın yerel siyasetçileri de bu yalancı düzene, sanal istikrara "sürdürülebilir borçlanma" adını vermişler ve malları sat üstüne üstlük birde borçlan ama onlar da çok iyi biliyorlar ki bu borçlar sürdürülemez ve yalancının mumu yatsıya kadar yanar ..!
2014 yılından bu yana ilçe belediye leri için bu çözümler mevcut olsa da , siyasetçisiyle , milletiyle, bürokratıyla, yazarıyla, çizeriyle topyekün millet olarak kör, sağır ve dilsiz olunca maalesef bu çözümlerle bugüne kadar buluşamadık, bizler  millet olarak, paranın  üzerinde oturan dilenciler gibi sürünmeye devam ediyoruz. Ama bu gidişle sürünecek toprak da bulamayacağız.
Germencik'te neredeyse beş yıl içinde 22 Trilyon Borç..! ya satılan mallar bunların hesabı nasıl verilecek,veya verecekmisiniz diye soralım,soralım sormasınada orta da kimse yokki birisi Amerika tatili yaptı geldi ,öteki rusya tatili oh ne ala memleket yanıyo haberiniz yok ..
Burada İsmet Başkan a Cümle Kurmamız mümkün değil aslanlar gibi çıktı başarılı bir seçim dönemi geçirdi ama Ümmet Başkan Konusunda aynı şeyi söylemem mümkün değil hem Efeler İlçesini bitirdi hem Germencik'i bizler kullanıldığımızı bile bile  senin için çalışmıştık başkan kendimiz için değil ama görüyoruzki sen kendin için çalışmışsın Allah Hakkında Hayırlısını sonrada birazcık akıl fikir versin ...  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
CHP’Lİ BÜLBÜL: “ŞEYHTEN” İCAZET ALANDAN EĞİTİMCİ OLMAZ
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili
Karabağlar'da Dolu Dolu Yarıyıl Tatili