Reklamı Geç
Advert
Eskinin ses getiren, gündem oluşturan siyasetçilerinden eser yok.
Hasan Debreli Kacar Yazdı;

Eskinin ses getiren, gündem oluşturan siyasetçilerinden eser yok.

Geçmiş yıllarda, siyasetin de siyasetçilerin de etkisi çok başkaydı.
Zamanında Aydın'ımız, yerelde de genelde de etkili siyaset adamları çıkardı.
Ne yazık ki, her şey değişti, niteliğin, liyakatın yerini, güç odakları, kısır çekişmeler aldı. Sonuç vermeyen bir sistem oluştu.İktidarıyla, muhalefetiye hepsi aynı durumda.Parti içinde kim güçlüyse, kim etkiliyse onun sözü geçiyor. Adayları dahi bu güç odakları belirliyor hepimizin bildiği gibi.Partiyi yönetmek için seçilen ya da atanan il başkanları, kendilerini yönetiyorlar dersek yanlış olmaz! Yönetimdeki isimlerden yakın oldukları üç beş kişi ile bir araya gelip, her konuyu bunlarla belirliyorlar. Gündeme istedikleri kişileri taşıyorlar. Vasfına, niteliğine bakmadan, kendi amaçları, niyetleri doğrultusunda, nasıl faydalanırız mantığı öne çıkyor.
Sanki yönetim kurulunun diğer üyeleri konu mankeni olarak seçilmişler o göreve. Söz hakları yok. Gerçi bazıları da bu konumları sadece etiket yaptıklarından, hiç de musdarip değiller olan bitenden!Ankara'da nüfuzu olan isim, parti içinde istediğini yaptırıyor ve kimsenin de ses çıkarma, itiraz etme, düşüncesini dile getirme hakkı bulunmuyor. Bir iki kişi konuşuyor, diğerleri dinleyip onaylıyor.Bunların dışında, siyasi gündem, genel ve İstanbul seçimlerinin ardından yine sessizliğe büründü.
Eskinin ses getiren, gündem oluşturan siyasetçilerinden eser yok.
Herkes çok fazla dışa açılmadan, kendi dünyasında, kendi kabuğunda yaptığı çalışmaları sosyal medya hesaplarından paylaşmakla yetiniyor. Siyasi partilerin Aydın  il başkanları neler yapıyor, daha doğrusu ne yapmaya çalışıyorlar sosyal medyadan  bir bakalım...
İktidar partisi AK Parti'nin İl Başkanı Ömer ÖZMEN Sosyal medyadan görüldüğü kadarı ile Dün kuşadasında ilçe teşkilatını ziyaret etmiş yönetim kurulundan 15 /20 kişi ile görüşmüş çay kahve muhabbet siyasi görevini tamamlamış,hafta sonları düğün dernek,ziyaretleri,konu gerçek siyasete yani birilerine muhalefet yapmaya gelince tık ses yok ...zaten bu günlerde sosyal medyada da çok yakın zamanda görevden alınacağı da konuşulmuyor değil hanii..! 

Varlığı, yokluğu pek belli olmayan CHP İl Başkanı Ali ÇANKIR , Nazilli de yapılan Millet İttifakı temsilcileri ile üçüncü koordinasyon toplantısına katılmış.

MHP'nin genç İl Başkanı Burak PEHLİVAN , İstanbul seçimleri sürecinde bu kente giderek çalışma yaptı.Sonrasına baktığımzda ise, genel merkezden ve Meclis'ten konuşmaları paylaşmakta, bir de partilileri ve gelen ziyaretçileri ile bozkurt işareti yaparak pozlar vermekte. Sosyal medya sayfasında bunların dışında pek bir şey göremedim.
İYİ Parti İl Başkanı Cemal SARI Sosyal medyasında Kendisi ile ilgili yapılan haberler için gazeteleri tebrik etmekle meşgul ,Oda Chp il başkanı gibi Millet İttifakı temsilcileri ile üçüncü koordinasyon toplantısına katılmış.
.En azından elle tutulur bir etkinlik olarak, İYİ Parti'nin bir şeyler yaptığı gözüküyor. 
Bütün bunlar normal rutin çalışmalar.
Seçim dönemlerindeki hareketlilik, yerini sakinliğe bıraktı.
Oysa ki, tüm partiler için ne çok malzeme var, kamuoyunun karşısına çıkabilecekleri tarzda.
Amma velakin, gelin görün ki; ya Ankara'nın, İstanbul'un rüzgarından yararlanıp günü kurtarıyorlar ya da bir şey yapmış olmak için çalışma yapıyorlar. Adeta dostlar alışverişte görsün hesabı.
Aydının  onca sorunu, sıkıntısı, hedefi, hayali bekleyedursun, onlar da bir süre il başkanlığı yapıp, sonrasında milletvekili ya da belediye başkanı olmak için, olmadı koltuğu korumak için zaman doldurmaktan öteye gitmiyorlar.
Dertleri koltuk üzerine kurulu olan siyasetçiler, etrafındaki gelişmeleri, eksiklikleri, yanlışları göremediği gibi, bunları gündeme taşımayarak da bir set oluşturuyorlar.
En çok ihtiyacımız olan; koltuk, makam hırsından uzak duran, çalışmalara aktif olarak katılıp, bir şeyler üreten, katkı koyan, halkla iç içe olan siyasetçilerdir.

Halatları çöz...
Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil,yapamadıkların için üzüleceksin.Dolayısıyla halatları çöz,Güvenli limanlardan uzaklara yelken aç,rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet.
A. Huxley


 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Kaplan'ın 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı
Başkan Kaplan'ın 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı
Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Aydın Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı